Futsalisti Spartaka to dokázali: V Lučenci vybojovali postup do semifinále play-off!

ŠPORT - Futsal | 31.1.2016, 12.52, prispievatelia

O postupe rozhodlo viac nastrieľaných gólov Trnavčanov na palubovke súpera.

Futsalisti Spartaka to dokázali: V Lučenci vybojovali postup do semifinále play-off!

Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Postupový výsledok v druhom štvrťfinálovom zápase sa nerodil na lučeneckej palubovke ľahko, trnavskí futsalisti prehrávali po dvoch minútach už 0:2.

Počas siedmej minúty však stihli spartakovci zásluhou Mareka Kotlana a Jozefa Holku vyrovnať.

Domáci hráči pridali ďalšie dva presné zásahy a vyhrali prvý polčas 4:2. V tom momente na postup do semifinále potrebovali streliť Trnavčania minimálne jeden gól a ten sa hosťom podarilo vsietiť v 34. minúte zásluhou Mareka Pecha.

Postupové skóre sa nezmenilo až do konca zápasu. Trnavčania teda prekvapivo postúpili cez Lučenec vďaka vyššiemu počtu nastrieľaných gólov na palubovke súpera do semifinále Openligy, v ktorom sa stretnú s víťazom základnej časti z Kysuckého Nového Mesta.

Prvý semifinálový zápas odohrajú Trnavčania na domácej palubovke, presný termín ešte nie je známy.

2. SLF Openliga štvrťfinále play – off – 2. zápas
Futsal klub Lučenec – FC Spartak Trnava - Futsal 4:3 (4:2)
Góly: 2. L. Hricov, 2. a 12. Kozík, 17. Ľupták – 7. Kotian, 7. Holka, 34. Pecho

Spartak: Putera, Alchus – Holka, Vašíček, Márföldi, Ján Magdolen, Kotlan, Novota, Pecho, Jozef Magdolen, Mrva

Pred 700 divákmi rozhodovali Ježík a Botka

Druhý výsledok štvrťfinále play - off: Malacky - Žilina 0:1 – postúpila Žilina

Ladislav Venžík (tréner futsalistov Spartaka): „Do odvety play-off s Lučencom sme nastupovali s prijateľným skóre z prvého zápasu. Oproti predpokladu o zostave sme však pre zranenia a nefutsalovým povinnostiam nastúpili bez značnej časti kádra.

Manažment Lučenca sa snažil nič nenechať na náhodu a povolali si posily s reprezentačnými skúsenosťami, dokonca im s prípravou pomáhal aj reprezentačný tréner Berky, ktorý do zápasu aj nastúpil.

Avšak začatú cestu za postupom sme chceli úspešne dokončiť, a tak sme tomu aj prispôsobili našu taktiku. Musím povedať, že zápas sa odvíjal podľa toho scenáru, ktorý sme nastavili a prakticky to ani nemohlo dopadnúť inak.

Súper sa ujal vedenia a viedol po dvoch minútach o dva góly, ale na to sme boli zo zápasov s nimi už zvyknutí, veď podobný scenár sa odvíjal aj v zápase u nás. Bolo veľmi dôležité, že aj takýto vývoj nedokázal našich hráčov rozhodiť, čo dáva prísľub do budúcna, že naozaj tento tím zreje po morálnej stránke a psychickej pripravenosti.

Do polčasu sa nám podarilo vsietiť dva góly, čo nám dávalo výbornú východiskovú pozíciu do druhého dejstva. To sme zvládli bravúrne takticky, paradoxne s taktikou, ktorú ma naučil pán tréner Berky počas reprezentačného zrazu v Trnave.

Som mu vďačný za túto pomoc a odkazujem mu, že taktika je dobrá, veď na ňu nedokázal nájsť účinnú protizbraň. V druhom polčase výborne pracovala obrana, čo nezachytila, pokryl brankár Putera. Z následných protiútokov sme očakávali, že vsietime, čo sa aj podarilo.

Zamerali sme sa na pressing v posledných minútach, pretože gól sme nechceli vsietiť príliš skoro, tlak Lučenca s nabitou zostavou pred 700 divákmi by sme určite nedokázali udržať desiatky minút.

Gól sme dali tak akurát a od tohto okamihu musel začat hrať Lučenec. Obrana sa zomkla a ani z následnej powerplay sme neinkasovali. Chlapcom musím poďakovať, hrali srdcom a nechali tam dušu.“