Futbal, 8. liga B: Veľké Kostoľany vyhrali v Brestovanoch, Zavar dal 9 gólov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.3.2024, 18.48, prispievatelia

Jarná časť 8. ligy B sa po odhlásení Pečeňád začala s iba 13 účastníkmi, v každom kole tak bude mať jedno mužstvo voľno. Zimnú prestávku si o týždeň nedobrovoľne predĺžili futbalisti Trakovíc.

Futbal, 8. liga B: Veľké Kostoľany vyhrali v Brestovanoch, Zavar dal 9 gólov

V zápase Brestovany - Veľké Kostoľany nebola núdza o ostré súboje, domáci Vladimír Formanko takýmto doslova skokom zblokoval prihrávku hosťujúceho Patrika Prosnana. Foto: Ján Král

Hneď na úvod jari sa v 8. lige B zdramatizoval boj o čelo, keď jesenný majster, Brestovany, doma nestačil na Veľké Kostoľany, ktorým podľahol 1:3. Hrdinom duelu bol najlepší ligový strelec Dávid Moravanský, ktorý sa postaral o všetky tri zásahy hostí. Domáci dohrávali zápas od 40. minúty v oslabení po červenej karte Róberta Šišku.

O výsledok kola sa postaral Zavar, ktorý na domácom ihrisku zmietol Ostrov po výsledku 9:0. Strelecky sa zaskvel najmä štvorgólový Peter Blanárik, dve trefy pridal Matej Chlebík.

Darilo sa aj Moravanom nad Váhom, ktoré najviac vyťažili z odhlásenia Pečeňád, keďže počas jesene s nimi ako jediné stratili body. V úvodnom jarnom kole na domácej pôde bez väčších problémov zdolali Chtelnicu 4:0, keď všetky góly padli už do prestávky. O zásahy sa rovnomerne podelili Milan Klasovitý a Martin Zelenay.

Šúrovce zvládli zápas vo Veselom, kde zvíťazili 6:2. Ešte 20 minút pred koncom bol rozdiel iba jednogólový, favorit si v závere tromi gólmi poistil trojbodový zápis.

Dubovany otočili derby v Borovciach, odkiaľ si odviezli tri body za výhru 2:1. Skóre otvoril v úvodnom dejstve domáci Andrej Krištof, za hostí sa do streleckej listiny zapísali po prestávke Ondrej Strečanský a Erik Svítek.

Vydarený vstup do jari má za sebou aj Prašník, ktorý zvíťazil 3:1 v Leopoldove. Hrdinom hostí bol dvojgólový Patrik Priebracha, v závere poistil vedenie z pokutového kopu Ondrej Bielik.

V Zavare vládla po zápase s Ostrovom dobrá nálada. Foto: OŠK

8. liga B – 14. kolo

Borovce – Dubovany 1:2 (1:0)
Góly: 14. Krištof – 46. O. Strečanský, 80. Svítek
BOROVCE: Drobný – Vavrinec, Herceg, Szabo, Dadík, Dechet, Michalak, Búš, Žitňanský, Krištof, Urban (Bača, Hábek, Štefanka, Čaty)
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, M. Kollár, Masarik, P. Kollár, O. Strečanský, Zivčák, Svítek, Filin, Masaryk, Pažík (Krajčo, Hochel)

Leopoldov – Prašník 1:3 (1:2)
Góly: 31. Cibrín – 17. a 33. P. Priebracha, 90. O. Bielik (pen)
LEOPOLDOV: Škoda – Ondriga, Piovarči, Šuliman, Lukáčik, Kavuliak, Holik, Sýkora, Cibrín, Bobek, Krajčovič (Martin Horúcka, Gába, Švestka)
PRAŠNÍK: Hečko – R. Bielik, Konkuš, M. Priebracha, I. Balcír, Jurkovič, Jankech, Hruška, O. Bielik, P. Žilka, P. Priebracha (Sapák, Sudora, Banák)

Moravany – Chtelnica 4:0 (4:0)
Góly: 10. a 25. Klasovitý, 28. a 35. Zelenay (druhý z pen)
MORAVANY: Lamini – Bíro, Belan, Čáp, Moravčík, Miškech, Zelenay, Jánošík, Jakubek, Hlbocký, Klasovitý (Frankovič, Halanda, Varga)
CHTELNICA: Pavelský – A. Pripko, J. Slabý, Jakáb, Kosmál, Kyselica, Brisuda, Tomáška, Soják, Silný, Tomašovič (A. Slabý, Jelenek, J. Pripko)

Veselé – Šúrovce 2:6 (1:2)
Góly: 40. M. Duračka, 65. Kukuč – 13. Bohunický, 20. Marek Sabo, 63. Ďuriš, 73. Bango, 85. Richnák, 88. Salviany
VESELÉ: Strecký – Hlúch, Michalčík, Bartovic, Kukuč, R. Duračka, Valla, Bokor, Konečný, M. Duračka, Verchola (Sereda, Klúčovský, Jakubec, Brucháč, Konček)
ŠÚROVCE: Moravec – Klačo, Bodiš, Jobek, Martin Sabo, Bango, Sedláček, Bohunický, Šabík, Ďuriš, Marek Sabo (Salviany, Richnák, A. Sabo, Gábor, Študenc)

Brestovany – Veľké Kostoľany 1:3 (1:1)
Góly: 19. Vidovič (pen) – 10., 63. a 74. Moravanský (prvý z pen)
ČK: 40. R. Šiška (Brestovany)
BRESTOVANY: Beňo – R. Šiška, Vidovič, Cibulka, A. Zlatohlávek, Vyskoč, T. Šiška, Tandlmayer, Spevák, Formanko, Salviany (Ciglian, Hutár, Červenka, Oláh, D. Zlatohlávek)
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Čeliga, Gula, Mačica, Lopatka, Prosnan, Kolarovič, Liška, Zajíček, Daňhel, Moravanský (Poláček, Krivošík, Uhlík)

Zavar – Ostrov 9:0 (5:0)
Góly: 13. Bednár, 22., 28., 44. a 70. Blanárik, 30. Ďuriš, 77. a 85. Chlebík, 88. Vyskoč
ZAVAR: Žitník – Hanzel, Martin Záremba, P. Táčovský, Ďuriš, Švikruha, Blanárik, Bednár, Cvičela, Vyskoč, Veigl (Krajčovič, Chlebík, Fridrich, Marek Záremba, Adamec)
OSTROV: Hajdín – Regina, Pikulík, T. Hrčka, Sipos, Svetlík, Košinár, Holubek, Bartoš, Legiň, N. Hrčka (Mizerík, Magulic, Jurista, Valo)

Voľno: Trakovice