Futbal, 8. liga A: Zeleneč remizoval, Dolná Krupá prehrala v Suchej

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.3.2024, 17.22, Ján Král

Úvodné jarné kolo prinieslo viaceré výsledky na úkor favoritov.

Futbal, 8. liga A: Zeleneč remizoval, Dolná Krupá prehrala v Suchej

Dechtičan Ľuboš Heltko (v modrom) v súboji s obrancom Zelenča Branislavom Bukovcom. Foto: Ján Král

Jesenný majster 8. ligy A zo Zelenča na úvod jarnej časti zakopol, keď iba remizoval v Dechticiach 0:0. Pre ligového lídra ide iba o druhú stratu bodov v ročníku. Naďalej však má pohodlný 12-bodový náskok na prenasledovateľov.

Nedarilo sa totižto ani ďalším celkom z popredia tabuľky. Rovnako iba bod za remízu 2:2 si pripísal Biely Kostol v domácom súboji so Smolenicami. Hostia viedli po polhodine hry už dvojgólovým rozdielom, domáci vyrovnali v 70. minúte zásluhou Petra Hoblíka.

Dolná Krupá prehrala v Suchej nad Parnou vysoko 1:4, zásahy víťazného mužstva si rovnomerne rozdelili Tomáš Jankovič a Lukáš Lastovička.

Bez bodu ostali aj Voderady po domácom zápase s Hrnčiarovcami nad Parnou, ktoré triumfovali 3:1. Na trefu hosťujúceho Miroslava Baniča ešte dokázal odpovedať Bystrík Rosypál, v druhej 45-minútovke však naklonili misky váh na stranu Hrnčiaroviec Tomáš Sedlický a Peter Vozár.

Pohromu favoritov dokumentovala aj v tabuľke piata Modranka, ktorá zachraňovala aspoň bod za remízu 3:3 proti bolerázskemu béčku v 89. minúte, kedy sa do listiny strelcov zapísal Nikolas Zvolenský.

Futbalisti Košolnej sa tešili z výhry v susedskom derby na pôde Dolných Orešian, kde zvíťazili tesne 3:2. Hostia viedli už trojgólovým rozdielom, v záverečnej polhodine súboj dvomi gólmi zdramatizoval Adam Volek.

Druhé víťazstvo v sérii si pripísala posledná Slávia Trnava, ktorá zdolala Križovany nad Dudváhom pomerom 3:1. Všetky góly padli v úvodných 31 minútach, na strane domácich sa dvakrát presadil Adrián Adámek a jednu trefu pridal Patrik Moravčík, za hostí skóroval Roman Šuran.

8. liga A – 14. kolo

Slávia Trnava – Križovany 3:1 (3:1)
Góly: 10. a 31. Adámek, 30. Moravčík – 27. Šuran
SLÁVIA: Barut – Okruhlica, Lukačovič, Polešenský, Kopúnek, Orlovský, Glós, Zelenay, Adámek, Gábor, Moravčík (Rogovský, Indríšek, Grman)
KRIŽOVANY: Matloň – Ma. Šiška, Horský, Táčovský, Hornaček, Mi. Šiška, Šuran, Záhumenský, Krištof, Baláž, Matula (Kapitán, Guskovič)

Biely Kostol – Smolenice 2:2 (1:2)
Góly: 36. Mrva, 70. Hoblík – 5. Kadlec, 30. Tamás
BIELY KOSTOL: Hanzel – Trubač, A. Adámek, Ľ. Adámek, Pösinger, Jurina, Balažovič, Mrva, Daniš, Hoblík, Čmehýl (Supek, Temer, Podstrelený)
SMOLENICE: Fulajtár – Hrdlička, Lipták, Poór, Mikláš, Schwarz, Ružička, Rangelov, Tamás, Kadlec, Šaradín (Belanský, Belica, Brázdovič)

Dolné Orešany – Košolná 2:3 (0:2)
Góly: 64. a 85. Volek – 20. Mrva, 42. Madzík, 60. Meško
DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Hronský, Vojčík, Augustín, Kondrček, Baranovský, Šaštinský, Novák, Bindics, Zajíc, Volek (Illeš)
KOŠOLNÁ: D. Hudek – Martinkovič, Danišovič, Meško, R. Hudek, Mrva, Matovič, Homoľa, Greguš, Čavara, Madzík (Chudjak, Timona, Kuzmanović)

Suchá – Dolná Krupá 4:1 (2:0)
Góly: 24. a 48. Jankovič, 43. a 49. Lastovička – 63. Hegyi
SUCHÁ: Radovanović – Popovič, Pospíšil, Jankovič, Ručka, Bron, Kopčan, Macko, Moncman, Lastovička, Januš (Konečný, Fridrich)
DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – M. Gažo, J. Boledovič, Garažia, Hrčka, R. Gažo, Sucháň, Horváth, Peško, Hegyi, Michálek (S. Boledovič, Blaho, Selnekovič, Kondrc)

Modranka – Boleráz B 3:3 (2:3)
Góly: 9. Rakický (pen), 13. Mi. Karol, 89. Zvolenský – 6. Martin Daniš, 30. Turoň, 33. Marek Daniš
MODRANKA: Gurovič – Kramár, Mi. Karol, Kohút, Holka, Ma. Karol, Rakický, Šige, Zvolenský, Tanáč, Špernoga (Kavoň, Novota, R. Sekera, M. Sekera)
BOLERÁZ: Ondruš – Puschenreiter, P. Daniš, Kurinec, Tanáč, Vavro, Mi. Daniš, Vangel, Turoň, Marek Daniš, Martin Daniš (Lehuta, Krajčovič, Imre)

Dechtice – Zeleneč 0:0
DECHTICE: L. Remenár – M. Remenár, Číž, Holec, S. Jankovič, P. Jankovič, Prvý, P. Maška, M. Maška, Heltko, Cmero (Kováč, Kúdela, Holícky)
ZELENEČ: Gottstein – Katona, Melicher, Kubiček, Susko, Bogner, Bukovec, Bednárik, Horváth, Formanko, Bánovec (Kankara, Horník, Boledovič)

Voderady – Hrnčiarovce 1:3 (1:1)
Góly: 33. Rosypál – 12. Banič, 61. Sedlický, 83. Vozár
VODERADY: Popovič – Živický, Fatranský, Rosypál, Katona, Chovanec, Lacuška, Nagy, Čiernava, Páleník, Pilka (Dubovský, Hraška, M. Ivančík, Bachratý)
HRNČIAROVCE: Kobza – Kováč, Kvetan, Sedlický, Kralovič, Vozár, Jakabovič, Banič, Lukačik, Jedinák, Tlčík (Kubiček, Rácz, Serbák, Adámek)