Futbal, 7. liga: Červeník vystriedal Cífer na čele, Bohdanovce zdolali Siladice

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.3.2024, 18.41, prispievatelia

Futbalovej jari sa dočkali aj futbalisti 7. ligy. Jesenný majster Cífer len remizoval, na čelo tabuľky sa tak dostal Červeník. Za zmienku stojí víťazstvo Bohdanoviec v zápase so Siladicami, a ako chutí víťazstvo zažili aj v Horných Orešanoch. Na jeseň sa to tam nestávalo.

Stopér Drahoviec Marcel Onder odvracia loptu pred dobiedzajúcim Kátlovčanom Lukášom Hlavatovičom. Foto: Ján Král

Cífer sa v Krakovanoch ujal vedenia, skóre zápasu otvoril až v druhom polčase Sagan. Domáci vyrovnali Šurinom, a tak musel Cífer po remíze 1:1 uvoľniť prvú priečku v tabuľke.

Siahol po nej Červeník, ktorý viedol v Ružindole už o tri góly, desať minút pred koncom skorigoval na konečných 1:3 striedajúci Palkovič.

V prípade víťazstva Bohdanoviec nad Siladicami 2:0 možno hovoriť, vzhľadom na rozdielne tabuľkové pozície, o prekvapení. O góly sa postarali Dufek a Židek.

Na prekvapenie to chvíľu vyzeralo aj vo Veľkom Orvišti, kde sa v 11. minúte Zvončín ujal vedenia gólom Hmama. Domáci sa vrátili do jesennej formy až v druhom polčase, góly strieľali postupne Zdenek, Šiška a dva v posledných minútach pridal Janík.

Zimná prestávka, alebo možno sobotná Orešanská koštovka vín, pomohla aj Horným Orešanom. Madunice sa síce ujali už v 7. minúte vedenia vďaka gólu Kurinca, Orešanci odpovedali ešte v prvom polčase dvoma gólmi a zaevidovali si tak druhé víťazstvo v tomto ročníku.

V Kátlovciach padli všetky tri góly v prvých dvadsiatich minútach, body od Blavy si napokon odvážali Drahovčania.

Ani Majcichovčanom sa doma nedarilo, o body ich obrali Bučany.