Futbal, 5. liga: Horná Krupá s ďalším víťazstvom, Hlohovec inkasoval sedmičku

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.4.2024, 07.43, prispievatelia

Piešťany, ako inak, opäť s plným bodovým ziskom. Vrbové prišlo o víťazstvo v závere zápasu.

Futbal, 5. liga: Horná Krupá s ďalším víťazstvom, Hlohovec inkasoval sedmičku

Ilustračné foto: Ján Král

V zápase Piešťan s Chynoranmi sa nič iné ako víťazstvo domácich ani nečakalo. Skóre zápasu piatej ligy severozápad otvorila už v 12. minúte jarná posila Carlos Enrique Espinoza Espinoza.

Piešťany pridali druhý gól v 23. minúte, postaral sa oň Allina.

No a ďalšieho gólu sa už diváci nedočkali, vedúci tím tabuľky tak o ďalší zápas natiahol dlhú sériu zápasov bez prehry.

Aprílovú šnúru dobrých výsledkov ťahá aj Horná Krupá. V sobotu zdolala Podolie, aj keď to tentoraz nebolo ľahké víťazstvo, ako by sa z postavenia oboch tímov v tabuľke mohlo zdať. O víťazný gól sa pár minút pred koncom zápasu postaral Martin Guldan. V posledných minútach bolo na ihrisku cítiť nervozitu na oboch stranách, čo rozhodca ocenil štyrmi žltými kartami.

Vrbové sa pustilo do Brvnišťa s chuťou a po prvom polčase viedlo už 3:0, góly strieľali Dušan Kravárik a dva Erik Spál. Lenže v druhom polčase bolo všetko inak, hostia stačili v závere zápasu vyrovnať na konečných 3:3.

Myjavské kopanice sú pekný kút Slovenska, ale futbalisti Hlohovca nemajú po sobote na Myjavu pekné spomienky. V prvom polčase inkasovali päť gólov, v druhom ešte ďalšie dva. Za Hlohovec zaznamenal gól Hornák a v závere zápasu aj Samul. Peter Hornák ešte nepremenil pokutový kop.

5. liga severozápad – 23. kolo:

Horná Krupá – Kvašov 3:2 (1:1)

Góly: 35. Šoka, 62. Orihel, 86. Guldan – 3. a 67. Živčic

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Fogel, Javorek, Olšinský, Dobiš, Sudin, Haberl, Orihel, Šoka, Baláž, Guldan (Mego)

Myjava B – Hlohovec 7:2 (5:1)

Góly: 10. Koníček, 24. Kosík, 29. Kodaj, 38. Fukna, 45. Liška, 59. Gulán, 77. Halabrín – 14. Hornák, 84. Samul

HLOHOVEC: Trautenberger – Planieta, Delinčák, Doboš, Kočí, Lyra, Krchnák, Sedlák, Rojas, Hornák, Kočí (Samul, Danek)

Piešťany – Chynorany 2:0 (2:0)

Góly: 12. Espinoza, 23. Allina

PIEŠŤANY: Kolena – Sloboda, Ďurina, Gula, Stanek, Kusý, Kovchar, Guemache, Allina, Espinoza, Petráš (Štefanka, Tomaga)

Vrbové – Brvnište 3:3 (3:0)

Góly: 9. Kravárik, 23. a 34. Spál – 73. a 84. Hároník, 83. Jánošík

VRBOVÉ: Košinár – Natčin, Sedlák, Stolárik, Kravárik, Spál, Kubica, Antal, Rangel, Krajinčák, Majgot (Lenický)

Kanianka – Domaniža 2:3 (1:2)