Spartak prehral v Žiline, skomplikoval si boj o druhé miesto

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.4.2024, 17.48, Ján Král

Trnava a Žilina majú v tabuľke rovnaký počet bodov, o skóre je vyššie Spartak, lenže MŠK má lepšie vzájomné zápasy a tie budú v prípade rovnosti bodov rozhodovať o postavení v tabuľke na konci sezóny.

Spartak prehral v Žiline, skomplikoval si boj o druhé miesto

Spartak v Žiline nebodoval. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak začal v Žiline dobre, po kombinačnej akcii prestrelil z dobrej pozície bránku Poznar. Potom však prebrali iniciatívu domáci, Sauer netrafil zhruba z trinásť metrov bránku, Gidi v tutovke trafil zblízka do tyče.

V 23. minúte kopali Žilinčania penaltu po ruke Azanga vo vlastnej šestnástke, Jambor z bieleho bodu poslal Takáča do opačnej strany a otvoril skóre.

Po štandardke Bainoviča mohol hlavou vyrovnať Kóša, zblízka však poslal loptu nad. Na opačnej strane Jambor po rýchlej kontre trafil do bočnej siete.

V závere prvého dejstva skončil tečovaný priamy kop Bainoviča tesne vedľa žilinskej siete.

Žilina udrela druhýkrát v 55. minúte, Daniel neodvrátil loptu pri žilinskom brejku, naopak, „namazal“ do šprintu Javorčekovi, ten výbornou prihrávkou za obranu našiel na úroveň vzdialenejšej žrde nabiehajúceho Iľka, ktorý z voleja zvýšil na 2:0.

Tréner Spartaka Michal Gašparík aj vzhľadom na blížiace sa finále národného pohára reagoval päťnásobným striedaním, k zásadnej zmene na ihrisku však neprišlo, hoci červeno-čierni ešte mali šance.

Trnavskú bojovú zástavu mohol dvihnúť po prihrávke z pravej strany od Daniela z prvej zakončujúci Bainoviča, zaskvel sa však Belko. Žilinský brankár neskôr zlikvidoval aj strelu Ujlakyho z diaľky.

Žilinčania pohrozili Essombom, striedajúci futbalista mieril nad.

V 83. minúte Bukata dlhým pasom do šestnástky našiel Mikoviča, ktorý volil proti vybiehajúcemu Belkovi lob, no prehodil aj bránku.

Belko vyšiel víťazne zo súboja s Mikovičom aj v ďalšej šanci trnavského kapitána. V závere už žilinský gólman ani nemusel reagovať na nepresnú strelu Bernáta a úspešne vyriešil priamy kop Bainoviča.

Niké liga – nadstavbová časť – 7. kolo skupiny o titul:

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)
Góly: 23. Jambor (pen), 55. Iľko
ŽK: Ofori, Ujlaky, Bernát
Rozhodovali: Glova – Štofik, Kmec
Diváci:
ŽILINA: Belko – Minárik, Stojčevski, Ndjengoue – Ďatko (73. Adang), Gidi, M. Sauer, D. Javorček – Bile (90. Bari), Jambor (73. Hranica), Iľko (62. Essomba). Tréner: Ščasný.
SPARTAK: Takáč – Daniel (59. Mikovič), Koštrna (59. Ujlaky), Šulek (59. Paur), Kóša, Bolaji – Bukata – Ofori (59. Štefánik), Bainovič, Azango (59. Bernát) – Poznar. Tréner: Gašparík.

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Zápas sa začal svižne, bol vyrovnaný, na oboch stranách boli strely, zakončenia, nešťastná penalta duel preklopila na stranu Žiliny. Po zmene strán sme s tým chceli niečo spraviť, ale inkasovali sme nešťastný gól. Potom sme sa už pozerali na blížiaci sa pohár, nie na výsledok, taký bol plán. Päťnásobné striedanie by sme spravili za každého výsledku. Napriek tomu sme ešte mali šance, dve veľmi dobré príležitosti mal Mikovič, ale dnes sme vôbec neboli efektívni.“

Michal Ščasný, tréner Žiliny: „Som šťastný, že sme zvládli ťažký zápas. Dali sme dva góly, vyhrali, posunuli sme sa v tabuľke a vytvorili tlak na ostatné mužstvá v tabuľke. Výkon bol lepší ako pred týždňom, mohli sme dať aj viac gólov, druhý polčas sme ale mali uhrať v komfortnejšej zóne a dohrať zápas vo väčšom pokoji.“