Futbalová glosa: Na Košolnú sme hľadali hráčov ešte z čierno-bielych fotiek

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Na Košolnú sme hľadali hráčov ešte z čierno-bielych fotiek

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce – Košolná 0:2 (0:1).

Futbalový oddiel ŠK Rapid Hrnčiarovce nad Parnou so sídlom Invalidská 1,2,3,4,5 by uvítal 2%.

Aspoň na nákup základných pomôcok ako francúzske barle, švajčiarske defibrilátory, švédske stoly, trojky, fínsku saunu a thajské masáže.

Adresa nie je veľmi presná, skôr taká orientačná, poštár bude vedieť, je to skôr také popisné číslo, že šak to je tam na začátku Hrnčárovéc, tam dze tí invalidi odbočujú doprava.

Napočítaš päť a si správne.

Dolná Krupá nám z futbalovej glosy jaksi vypadla, tam to však bolo vcelku jednoznačné od 20.tej minúty, otázkou bola skôr výška skóre a počet preživších.

Dobrý zápas pred peknou domácou kulisou si fotbalovejší Dolnokrupčania v pohode ukočírovali na 4:0.

My sme do polčasu z kolónky „aspoň na jednej nohe“ prepísali dvoch do kolónky „Netrepať, krehké.“

Nálada teda bola pred stretnutím s Košolnou všelibársjaká, najmä to, že mladé pušky držia zaslúžene čelo tabuľky, a hrali presne v ten istý deň, takže nezostal čas na návštevu domova seniorov.

Dorast proti Spojeným Šúrovským Emirátom v predzápase s prehľadom zvíťazili 3:0.

No a teraz my.

V katastrofických filmoch je vždy nejaký plán X. Prísne utajený.

Úplne, že ak všetko padá, rúca sa, základné civilizačné piliere sú nalomené... Dalo by sa to aj jednoduchšie povedať, tak po trnafsky, že ide to do...

Nie o týchto jemných lingvistických nuansách sme chceli.

Plán X.

Už je to vonku, tak veľa neprezradím.

Ešte koncom pracovného týždňa to vyzeralo na 8 kusov.

Otvorili sa archívy. Fotoalbumy s ešte čiernobielymi fotkami. Jeďo je všade rovnaký. :-)

Vylučovacou metódou, „toho by sme museli vyhrabať, to ništ, tento ešte žije, a má už telefón, alebo pošleme za ním Zdenku s hlinenou tabuľkou?

Čo teda malo byť naše Hatrló, tak nakoniec 16 kusov, Marcelinho do základu a na lavičke Pílka a Muno z dolnej zeme. Plus traja.

Košolanci výsledkami a postavením v tabuľke budili rešpekt.

Ten sme však rýchlo oklepali. Dudko centrom z prava v 12-tej minúte našiel Milositovu hlavu, ten však z hranice päťky poslal loptu mimo brány.

Minútu na to pohrozili hostia, tiež však s rovnakým efektom.

Pozornosť brankára hostí následne skúšal Jeďo, aj keď možno by sa dalo v tomto prípade hovoriť o trpezlivosti. Trpezlivo počkal, kým sa k nemu lopta dokotúľa.

V 27. minúte robinsonádou vytiahol Kubo z vingla čistý gól po priamom kope hosťujúceho Homoľu.

Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, vyrovnaný zápas do poslednej sekundy prvého dejstva. Posledný roh a ide sa do kabín.

Na ten si však naskočil Chudjak a v 45. minúte nás poslal pod studenú sprchu - 0:1.

Hostia boli v prestávke nútení vystriedať, dvoch hráčov vrátane brankára, toho bol nútený vystriedať tréner Roman Greguš, v talóne tak hosťom nezostali žiadne karty.

Na našej lavičke po výraznej týždňovej mobilizácii ešte luxusné 4 kusy, aj po vystriedaní Filipinha.

V 52. minúte sa odtrhlo viazanie Jeďovi, tak som nabehol ja.

O pár minút sa do dobrej šance dostal Mirko Bé, hlavou z päťky však minul hosťujúcu bránu.

Problém s kolenom potom hlásil na opačnej strane Bugro a to, čo vyzeralo, že dohrať zápas so všetkými hráčmi na ihrisku bude náš hlavný problém, ten postihol súpera z Košolnej.

Potvrdilo sa to o niečo neskôr, keď pre identický problém ako mal Jeďo, musel odstúpiť aj hosťujúci obranca.

V početnej výhode sme však nedokázali Košolancov dostať pod súvislý tlak, ešte aj tie šance sme si vypracovávali sporadicky.

A ešte trestuhodnejšie zahodili.

Popol na hlavu a kopačku do... som si zaslúžil najmä ja. Mirko Bé zabojoval na ľavej strane, meter pred bránu poslal prízemný center. Naozaj som nechcel prekopnúť, tak som do lopty nedal takú razanciu, reku do prázdnej brány už nejak prejde.

No neprešla.

Na bránkovej čiare ju chytil hosťujúci Greguš. Aj keď k nej musel prejsť až z druhej strany brány.

Trápenka pokračovala.

Po skrumáži v päťke hostí nedal potrebnú razanciu do ľavačky ani Sedlo, hostia si nedokázali streliť gól ani sami, keď Dudkov center nasmeroval do vlastnej tyče košolanský stopér.

Koncom zápasu sme tak otvorili zadné vráta a s pribúdajúcimi minútami narastala aj naša frustrácia.

Aby bola dokonaná a dokonalá, o to sa pričinil Bugro opäť v poslednej minúte zápasu.

90. minúta, Tomáš Mrva, 0:2.

Tak epicky zmrvený zápas, to už je asi aj umenie.