Futbal, 8. liga B: Šúrovce vyhrali vo Veľkých Kostoľanoch, zabrali aj Brestovany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.4.2024, 21.21, prispievatelia

Na čelných priečkach 8. ligy B sa mierne odpútali Brestovany a Šúrovce, ktoré delia iba dva body. Tretie Moravany nad Váhom majú na lídra už sedembodové manko, hrali však o zápas menej.

Jeden z gólov Šúroviec strelil vo Veľkých Kostoľanoch Tomáš Hudcovič. Foto: Ján Král

V šlágri kola sa tešili Šúrovce z výhry 4:2 vo Veľkých Kostoľanoch. Domáci dvakrát viedli, no Šúrovce zakaždým rýchlo vyrovnali a v záverečných 20 minútach strhli víťazstvo na svoju stranu zásluhou striedajúcich Tomáša Hudcoviča a Christophera Salvianyho. Veľké Kostoľany boli od 58. minúty v početnej nevýhode po červenej karte Ľubomíra Krivošíka.

Na čele sa po víkende udržali Brestovany, ktoré triumfovali nad Ostrovom hladko 4:0. Do vedenia ich poslal v 24. minúte Adam Zlatohlávek. Ostrov mohol vyrovnať v 35. minúte no Nicolas Hrčka nepremenil penaltu. Po prestávke pridal favorit ďalšie tri zásahy, presadili sa Alex Salviany, Vladimír Formanko a Ľuboš Tandlmayer z bieleho bodu.

V súboji Boroviec a Leopoldova o góly nebola núdza, tímy si body podelili po výsledku 3:3. Domáci viedli dvojgólovým rozdielom, no Ľuboš Švestka dvomi zásahmi dokázal vyrovnať. Borovce poslal opäť do vedenia v 85. minúte Patrik Szabo, výslednú podobu výsledku dal v 90. minúte Stanislav Piovarči.

Duel medzi Zavarom a Prašníkom rozhodli záverečné minúty. Ako prví išli do vedenia na začiatku druhého dejstva hosťujúci futbalisti zásluhou premeneného pokutového kopu Ondreja Bielika. V 57. minúte vyrovnal Jakub Ďuriš. Ten istý hráč v 89. minúte zavŕšil obrat, poistku pridal Peter Blanárik.

O obrat sa postarali aj hráči Veselého proti Trakoviciam, ktoré viedli od 21. minúty zásahom Patrika Husára. V druhej 45-minútovke najskôr Marek Klúčovský vyrovnal a v samom závere rozhodol o výhre domáceho celku Marek Duračka.

Dubovany zabodovali naplno v Chtelnici, kde zvíťazili 2:0. Hrdinom duelu sa stal Jakub Filin, ktorý sa postaral o oba góly duelu.

8. liga B – 18. kolo

Borovce – Leopoldov 3:3 (2:1)
Góly: 3. Šiška, 36. Dechet, 85. Szabo – 41. a 49. Švestka (druhý z pen), 90. Piovarči
BOROVCE: Mucha – Vavrinec, Kapičák, Dadík, Herceg, Szabo, Michalak, Šiška, Doktor, Dechet, Urban (Žitňanský, Štefanka)
LEOPOLDOV: Nosál – Holik, Kavuliak, Golány, Ondriga, Piovarči, Švestka, Glos, Cibrín, Dudák, Endrle (Horúcka, Sýkora)

Brestovany – Ostrov 4:0 (1:0)
Góly: 24. A. Zlatohlávek, 50. Salviany, 52. Formanko, 80. Tandlmayer (pen)
BRESTOVANY: Krajčovič – Vidovič, Vyskoč, Salviany, A. Zlatohlávek, Formanko, Hutár, Dorčiak, D. Zlatohlávek, R. Šiška, Tandlmayer (Tokoš, Oláh, Ciglian)
OSTROV: Hajdín – Holubek, Pikulík, N. Hrčka, T. Hrčka, Valo, Sipos, Legiň, Bartoš, Regina, Loussif

Chtelnica – Dubovany 0:2 (0:0)
Góly: 47. a 78. Filin
CHTELNICA: Pavelský – A. Pripko, Ja. Slabý, Brisuda, Kosmál, Kyselica, A. Slabý, Tomáška, Tomašovič, Hrčka, Hudák (Hamrla, Jo. Slabý)
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, M. Kollár, Masarik, P. Kollár, Š. Strečanský, Zivčák, O. Strečanský, Filin, D. Krajčo, Masaryk (Pažík)

Zavar – Prašník 3:1 (0:0)
Góly: 57. a 89. Ďuriš, 90. Blanárik – 48. O. Bielik (pen)
ZAVAR: Žitník – Chlebík, Hanzel, Táčovský, Martin Záremba, Švikruha, Bednár, Ďuriš, Blanárik, Táčovský, Krajčovič (Cvičela, Ma. Psota, Marek Záremba, Mi. Psota)
PRAŠNÍK: Hečko – R. Bielik, Konkuš, M. Priebracha, I. Balcír, Jankech, O. Bielik, P. Priebracha, Grivalský, Žilka, V. Hruška (Banák, Jurkovič, Nosko, M. Balcír, Sudora)

Veľké Kostoľany – Šúrovce 2:4 (1:1)
Góly: 15. Moravanský, 51. Krivošík – 17. Ďuriš, 60. Marek Sabo (pen), 71. Hudcovič, 90. Salviany
ČK: 58. Krivošík (Veľké Kostoľany) po 2. ŽK
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Ma. Jamrich, F. Lopatka, Gula, Mi. Jamrich, Jankovič, Mačica, Poláček, Kolarovič, Krivošík, Moravanský (Čeliga, Zemko)
ŠÚROVCE: S. Sabo – Gábor, Sedláček, Jobek, A. Sabo, Bango, Holič, Bohunický, Ďuriš, Marek Sabo, Richnák (Hudcovič, Salviany, Martin Sabo, Študenc)

Veselé – Trakovice 2:1 (0:1)
Góly: 65. Klúčovský, 90. M. Duračka – 21. P. Husár
VESELÉ: Strecký – Rácz, Michalčík, Hlúch, Kukuč, Bokor, Valla, R. Duračka, Konečný, M. Duračka, Klúčovský (Konček, Jakubec)
TRAKOVICE: Sahraoni – Bujtár, Mat. Ščasnovič, Ľ. Ščasnovič, Jančička, Nemec, P. Husár, Janovič, M. Krajčovič, Kačinec, I. Krajčovič (Chudý, Mar. Ščasnovič)

Voľno: Moravany